SpeedwayHero - forum
Silnik gry po "minimalnych" zmianach - Wersja do druku

+- SpeedwayHero - forum (https://speedwayhero.com/forum)
+-- Dział: Forum Główne (https://speedwayhero.com/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Tematy ogólne SH (https://speedwayhero.com/forum/forumdisplay.php?fid=44)
+--- Wątek: Silnik gry po "minimalnych" zmianach (/showthread.php?tid=419)



Silnik gry po "minimalnych" zmianach - pj007 - 28-05-2021

Długo i cierpliwie obserwowałem zmiany zachodzące w SPS i ogłoszenia o dopracowanym silniku w SH.

Po dwóch sezonach nastąpiła "drobna" korekta która wywróciła podział sił w grze.

Nie wiem co to miało na celu, być może zarządzający wzięli pomysły od rządzących i postanowili pomóc tym którym z jakiegoś powodu nie chciało się lub nie udało ogarnąć silnika meczowego. A że wygrywających jest zdecydowanie mniej to i "pieniaczy" będzie mniej.

Jeśli to co się stało jest drobna korektą to chyba mamy odmienne znaczenie tych słów.

Dla przykładu kolega z drużyny który był wolniejszy na danym torze i pogodzie o ok 0,6 sec po drobnych korektach mając tyle samo formy jest szybszy o ok 0,2 sec. Drobne korekty w tym wypadku wyniosły ok 0,8 sec.

Brawo

Przy takim tempie zmian planowanie treningu w SH mija się z celem bo za 2 sezony będzie znów "drobna korekta" i będziemy rzeźbić od nowa.

Formuła 1 gdy chciała wykonać zmiany by dać szansę słabszym to wprowadzała zmiany delikatnie sezon po sezonie.

Hattrick wykonał to samo by osłabić znaczenie pomocy.

Dlaczego tak nie jest robione w SH mając doświadczenie z niepowodzeń w SPS.

Zamiast wykonać kosmetyczne zmiany z sezonu na sezon będzie teraz tak że ci co wygrywali będą bronić się przed spadkiem. Brawo team tak dalej. A nie będzie miał kto grać w tą grę.


RE: Silnik gry po "minimalnych" zmianach - bunge - 28-05-2021

Nazwa może mylić "zębatki" ale tam się już niektórzy uruchomili Wink
https://speedwayhero.com/forum/showthread.php?tid=416


RE: Silnik gry po "minimalnych" zmianach - Radek - 28-05-2021

Zmiany na pewno nie są na takim poziomie.


RE: Silnik gry po "minimalnych" zmianach - betard - 28-05-2021

@GM_Radek są na takim poziomie jak piszę @pj007. Sorry ale jeżeli ja z jednym graczem miałem rożnice na swoja korzysc z tego co widze ok. chyba +0,2-0,3 w tamtym sezonie, a po zmianach nagle z wieksza E, z wyzsza forma i trafiona sciezka ( on na złej) ja nie mogę z nim wygrać to jakim cudem nazywamy te zmiany MINIMALNYMI. Przewrót w silniku spowodował, że można nadrobić w tym momencie na luzie ścieżkę i formę. Więc jak on dobije formę i ścieżkę trafi to nie wiem czy mu szprycę powącham.


RE: Silnik gry po "minimalnych" zmianach - lividum - 16-09-2021

Dziwne że jeszcze nikt nie podbił tematuSmile
Jak Wam się gracze podoba tego-sezonowy nowy silnik biegowy??
Nowy silnik biegowy w praktyce:
niby obniżyli znaczenie atrybutu pogodowego o połowę z tego co dodali poprzednio, ale dodatkowo obniżono wpływ pobocznych wartości torowych
czyli w praktyce obniżono też coś z torowych, odjeli tu i tu i efekt taki że niewiele się zmieniłoSmile
i nadal decyduje głównie pogoda teraz przy dodatku obowiązującego toruSmile
Duży plus że przynajmniej wcześniej o tym poinformowano i można było pod to rozłożyć skille.
Czasy z drugiego sezonu gdy decydowała umiejętność gry i siła graczy odeszły w zapomnienie,
obecna zmiana to zmiana kosmetyczna, jej efekty w grze są widoczne i przewidywalne,
wszelkie rozgrywki indywidualnie rozstrzygnie szczęście w najczęstszym trafieniu na swój tor i pogodę, zrobiły się więc one stosunkowo nudne,
jedyne urozmaicenie tam to charakterystyczne dla gry defekty na 22,5 odbierające pewne trójki czy rozstawienie graczy już na starcie poprzez dopasowanie do pól startowych.
Rozgrywki ligowe za to dostarczą wiele rozrywki, bo wciąż trzeba będzie patrzeć w niebo na którym wiele się dzieje i podziwiać jak to czasami nie ważne ile się naklika to trzeba będzie patrzeć jak objeżdża nas nieaktywny który akurat trafił na swój tor i pogodę.
Życzę wszystkim tu dobrej zabawy i sporo dystansu do końcowych rezultatów na które nie zawsze ma się tu wpływ, oby zawsze losowało Wam
Wasz tor i pogodę, a jak nie to pamiętajcie że atmosfera w drużynach jest zawsze ważniejsza niż wypaczone wyniki.
Bedzie Wasz tor i przede wszystkim pogoda pojedziecie, nie będzie to lepiej delektować się piwem podczas meczu niż martwić mało istotnymi czynnikami, taktyka czy sprzęt to bowiem rzeczy na tym silniku drugorzędne.
Obraz spotkań pewnie niewiele się zmieni w stosunku do poprzedniego sezonu, gra została zrobiona aby było przyjemnie i nie trzeba było się spinaćSmile aby mieć 1pkt więcej skilla ogólnego, czy aby wszystko było przygotowane idealnie, szczegóły się bowiem nie liczą, bo głową muru nie przebijesz, może to i bardzo dobry taki chilloutSmile, a nie jakieś poważne rywalizacje. Udanej zabawy.


RE: Silnik gry po "minimalnych" zmianach - Kapusta - 16-09-2021

jeszcze nikt nic nie pisal bo nie wiadomo kto ma jaka forme
co mecz inaczej to wyglada
jezeli chodzi o moje wnioski to pogoda nadal robi roznice bo jezeli sie przegrywa w 1 seri 23/31
a nagle sie wygrywa mecz 51/39 to znaczy ze nadal pogoda ma duza roznice
2 sprawa jest taka ze osoby offline nadal robia bardzo dobre wyniki po zmianie pogodzie .
ja nie rozumiem jak osoba offline trafia w sciezke 2 razy i jezdzi bez zebatek a osoba online ktora traci czas i che zdobywac dobre wyniki nie trafia 2 razy w sciezke ma zebatki i mimo wszytko przegrywa
zdecydowanie zebatki powinny miec wieksze znaczenie niz sciezka bo to juz jest przesada ...
silnik tez jest za slaby bo rozumiem miec slabego skila ale jezeli podejmuje sie na jazde silnikiem 22.80 a przywoze 0 pt to cos jest nie tak
zreszta decyduje szczescie taktyka ma juz malo do znaczenia


RE: Silnik gry po "minimalnych" zmianach - Tofik - 17-09-2021

PJ 007 nie zgodze sie z tobą być może jest tak jak napisaleś ale zapomniałeś o jeszcze jednym aspekcie lub celowo o nim nie wspomniałeś tego nie wiem Ale należy pamiętać o tym że każdy gracz jeśli tylko zechciał zrobił korekte skilli a tego w tem opisie nie wziełeś pod uwage Więc takowe porównanie wcale nie musi być takie jak pisałeś


RE: Silnik gry po "minimalnych" zmianach - pietrek - 17-09-2021

Pogoda ma jakiś tam wpływ, ale czy duży? Popatrz na nasz wczorajszy mecz w Anglii: https://www.speedwayhero.com/live-12313. Po 9 biegu gospodarze +8, końcowy wynik -8. Pogoda ta sama.
Część wniosków będzie można wyciągnąć dopiero, gdy każdy top formy nabije


RE: Silnik gry po "minimalnych" zmianach - Tomicek - 17-09-2021

(17-09-2021, 07:31)Tofik napisał(a): PJ 007 nie zgodze sie z tobą  być może jest tak jak napisaleś ale zapomniałeś o jeszcze jednym aspekcie lub celowo o nim nie wspomniałeś tego nie wiem Ale należy pamiętać o tym że każdy gracz jeśli tylko zechciał zrobił korekte skilli a tego w tem opisie nie wziełeś pod uwage  Więc takowe porównanie wcale nie musi być takie jak pisałeś

A widzisz kiedy pj napisał ten post?


RE: Silnik gry po "minimalnych" zmianach - BAGROMAX - 17-09-2021

Ha ha dobre Big Grin , koleś 4 miechy temu pisał Big Grin