SpeedwayHero - forum
Kolejne zmiany w silniku - Wersja do druku

+- SpeedwayHero - forum (https://speedwayhero.com/forum)
+-- Dział: Forum Główne (https://speedwayhero.com/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Propozycje (https://speedwayhero.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Kolejne zmiany w silniku (/showthread.php?tid=424)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


Kolejne zmiany w silniku - Radek - 03-06-2021

czołem!
W związku z tym, że ostatnie zmiany w silniku spowodowały ogromne obruszenie w społeczeństwie SH wychodzę z inicjatywą przegadania potrzeby i kierunku kolejnych. 

Ja mam następujące odczucia: wielu z Was zgłaszało, że specjalizacja to aspekt, który psuje dużo nerwów graczom, ponieważ zdaje się nie do przeskoczenia. Zapraszam więc do dyskusji, co możemy zrobić by poprawić ten obszar silnika meczowego?

moje propozycje:
a) zmniejszyć wpływ specjalizacji (co dla mnie jest bezcelowe bo uważam że wpływ specki jest optymalny jeśli chodzi o wartość)
b) wzmocnić speckę pośrednią, czyli tą średnią w danych warunkach. 
c) wzmocnić znacznie wpływ skilla torowego głównego. Dzięki temu technik z bardzo dużą techniką startu jest minimum równy startowcowi na twardej.
d) zależność między pogodą a specką na równi wartością ze specjalizacją. 

Może Wy macie jakieś propozycje ? zapraszam do dyskusji Smile


RE: Kolejne zmiany w silniku - Graudenz - 03-06-2021

Wprowadziliscie zmiany, żeby nie szło wygrywać wszędzie, a teraz chcesz ruszać żeby co? żeby można bylo
wygrywac wszedzie? Smile
Wg mnie specka to byl jedyny atrybut, dzieki któremu nie szlo wygrywac wszedzie. W zeszlym sezonie mialem dwa skile 15 i 15 pod swoją najgorszą nawierzchnie i nie mialem szans z tymi, którzy jechali na owej, swojej nawierzchni. Jednak doskonale to rozumialem i bylo
to dla mnie OK. Chociaz moze przy skillach 15 i 15 powinienem faktycznie nawiazywac walke z nimi (mowa o tym samym sprzecie i taktykce itp)

wiec może podpunktowi C bym sie przyjrzał i pomyslal nad nim.

a podpunkt D, czasem nie bylo tak od zawsze, że startowiec mial handi w sloncu, silowiec w deszczu, a technik w chmurach?


RE: Kolejne zmiany w silniku - johny1981 - 03-06-2021

A możemy przejechać dwa trzy sezony bez zmian? Pograć w grę a nie zastanawiać się co znowu zostało popiepszone? A administracja może się skupić na promocji produktu, a nie gaszeniem pożarów, które sobie sama pod d... podkłada? Propozycja jak najbardziej poważna...


RE: Kolejne zmiany w silniku - HeMan - 03-06-2021

a może przestańcie płakać?
Zapytajcie się zawodników czy co mecz mają te same ustawienia motorów czy ciągle muszą coś przy nich zmieniać. Na nowo ustawiać. Od początku mówiono i pisano że co rusz będą zmiany żeby wyrównać wszystkim szansę.
Dziwne że im niższe ligi tym NIE MA STĘKANIA, PŁACZU czy pretensji do nowego silnika.


RE: Kolejne zmiany w silniku - Malina_a - 03-06-2021

Wcale mnie to nie dziwi ze w niższych ligach nie ma problemu Wink


RE: Kolejne zmiany w silniku - Sobek - 03-06-2021

@johny1981 odjechać te sezony bez zmian bo silnik teraz pasuje? :p jest wywrócone do góry nogami i każdy to widzi. Jeśli Twórcy poszli w bledna strone gdzie mądrzy to wykorzystali to za co są teraz karani? Za wiedzę? Na to wygląda. Tu trzeba coś zrobić na już a nie za 3 sezony. Baaa nawet nie po sezonie a teraz


RE: Kolejne zmiany w silniku - pj007 - 03-06-2021

(03-06-2021, 18:39)HeMan napisał(a): a może przestańcie płakać?
Zapytajcie się zawodników czy co mecz mają te same ustawienia motorów czy ciągle muszą coś przy nich zmieniać. Na nowo ustawiać. Od początku mówiono i pisano że co rusz będą zmiany żeby wyrównać wszystkim szansę.
Dziwne że im niższe ligi tym NIE MA STĘKANIA, PŁACZU czy pretensji do nowego silnika.

Bo ci z niskich ligach przeważnie nieogarniaja gry i jest im bez różnicy co będzie bo i tak jakoś to sobie leci.


RE: Kolejne zmiany w silniku - johny1981 - 03-06-2021

(03-06-2021, 19:03)Sobek napisał(a): @johny1981 odjechać te sezony bez zmian bo silnik teraz pasuje? :p jest wywrócone do góry nogami i każdy to widzi. Jeśli Twórcy poszli w bledna strone gdzie mądrzy to wykorzystali to za co są teraz karani? Za wiedzę? Na to wygląda. Tu trzeba coś zrobić na już a nie za 3 sezony. Baaa nawet nie po sezonie a teraz

Nie pasuje, ale mówiąc żartem moim zdaniem szybciej ogarnę ten silnik niż admini sensowne zmiany :p

(03-06-2021, 18:39)HeMan napisał(a): a może przestańcie płakać?
Zapytajcie się zawodników czy co mecz mają te same ustawienia motorów czy ciągle muszą coś przy nich zmieniać. Na nowo ustawiać. Od początku mówiono i pisano że co rusz będą zmiany żeby wyrównać wszystkim szansę.
Dziwne że im niższe ligi tym NIE MA STĘKANIA, PŁACZU czy pretensji do nowego silnika.

Miałeś równe szanse na początku gry, trzeba było korzystać.


RE: Kolejne zmiany w silniku - lividum - 04-06-2021

Nie bardzo rozumiem sens wprowadzania zmian na tym polu i ich wpływu na grę na nowym silniku biegowym.
Jechały wartości torowe - zmniejszyliście ich moc na korzyść pogodowych, które jadą na nowym silniku,  spodziewałem się że jeżeli będzie kolejna poprawka to teraz właśnie zmniejszająca pogodowe które obecnie dają przewagę na rzecz jakiegoś wprowadzonego innego czynnika aby urozmaicić grę. 
A tymczasem pojawia się propozycja zmian dotyczących specjalizacji czyli aspektu związanego z wartościami torowymi. Dyskusja czy mając technika wzmocnić mu jeszcze TJ czy osłabić na rzecz TS i S na silniku biegowym w którym  i tak te TJ,Ts,S straciły na znaczeniu?  To pytanie miałoby rację bytu na starym silniku biegowym, jako element jego korekty, ale teraz zastanawiać się czy pomieszać coś w wartościach torowych, które i tak właśnie zostały zreformowane i ich rola spadła? mamy zastanawiać się czy przegramy bieg przez TS,czy przez TJ?


RE: Kolejne zmiany w silniku - Przemek85 - 04-06-2021

Ja bym wyeliminował speckę.
Wtedy wszystkie skile zyskują zupełnie innego znaczenia- teraz TS, S, TJ trzeba traktować na równi.
W przypadku braku specki będą skile, które przydadzą się na kazdym torze np. R, TS.
Inne skile lepiej sprawdzą się na torze normalnym inne na twardym czy grząskim.
Może być skill, który sprawdzi się kiedy chodzi scieżka mała np S i skill, który lepiej sprawdzi się po dużej TJ.
Gra może zyskać więcej niewiadomych do rozgryzienia jeśli chodzi o budowanie optymalnego skilla pod wszystkie tory lub pod pojedyńczy tor.
Teraz mam trzy opcje: albo torowe albo pogodowe albo po równo bo nie mozna niczego faworywozać przez istniejącą własnie specjalizację.