Zaloguj się bądź zarejestruj
nowy silnik (było "zebatki")
Started by Kapusta


Rate this topic
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


283 posts in this topic
Tomicek
Doświadczony Junior
**


3
85 posts 23 threads Dołączył: Oct 2020
02-06-2021, 11:30 -
(02-06-2021, 11:15)GM_Kabat napisał(a): Porównując czasy- TAK, jedziesz słabiej, bo znaczenie torowych było zbyt duże i zostało obniżone. Mam wrażenie, że cały czas nie dociera do Was, że "torowcy" wygrywali, bo byli "torowcami", a niekonicznie dlatego, że byli najlepsi. Czy poszli w torowe celowo, bo sobie potrafili coś przeliczyć, czy poszli przypadkowo i trafili nie ma znaczenia, oni po prostu poszli w "lepszym" kierunku, a lepszych kierunków nie miało być! Jeszcze raz zwracam uwagę, że "torowa trójca" poniekąd odgrywała tutaj podobną rolę jak niesławny TS w SpS'ie. Tylko tam wszyscy krzyczeli "za duże znaczenie TS'a! obniżcie to!", a tutaj jakoś nikomu z tamtych krzykaczy zbyt duże znaczenie torowych nie przeszkadzało... czyżby dlatego, że tym razem to oni szybko poszli w lepszą stronę i to oni rozdawali karty?

I odniosę się jeszcze tylko do sławnego Willow'a, bo od 2 sezonów widzę, że jego nieobecność i zdobywane punkty męczą rywali. Teraz Waszym zdaniem przegrywacie z offline'm bo jedzie pogoda, a "on na pewno jest pogodowcem", tak? To wytłumaczcie dlaczego w poprzednim sezonie też przegrywaliście skoro wówczas pogoda nie jechała a on na pewno tak szybko kierunku nie przestawił? Sprawdziłem ostatnie zawody. Fakt, zajął 2 miejsce, ale średni czas dopiero na 7 miejscu, a w poszczególnych seriach jeśli dobrze liczę miał kolejno 5, 7, 6, 7 i wreszcie 9 czas serii... Nie potraficie wygrać z zawodnikiem jadącym tak naprawdę przeciętnie i macie pretensje do silnika gry??? A może, skoro już dostaliście kasę na starcie sezonu, pora przestać korzystać z klubowych opon i klubowych złomów 22,4?

Do was tez nie dociera, ze teraz jedzie pogoda zamiast nawierzchniowych Big Grin jedna pogoda ma większe znaczenie niż 3 nawierzchniowe. 
Odpowiedz na pytanie jak mogę nadrobić straty w x pogodzie? Nawet jak pojadę np 22,8A w pierwszym biegu nie jestem wstanie zrobić punktów. Testowaliscie grę z rok i nikt nie zauważył z 4 adminów, ze nawierzchnia jedzie jak niby TS i karacie graczy którzy wbijali te skille. Takie zmiany robi się stopniowo a nie od razu wywraca grę do góry nogami. Teraz taktyki w tej grze nie ma żadnej, czysty totolotek. Zreszta niektórzy już nie wytrzymują i odchodzą, ciekawe ilu graczy odejdzie po sezonie a ilu przybędzie Wink Swoja droga już wtedy pogoda jechała bo znam graczy z którymi na danej pogodzie miałem ciężko i musiałem się sporo namęczyć żeby coś ugrać, ale trzeba od razu nowych graczy najlepiej wstawiać do GP żeby nie rezygnowali haha.
PS: Willow wczesniej jechał w 1 serii tylko a teraz nawet po zmianie pogody na złych zebatkach robi punkty Smile
Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-06-2021, 11:31 przez Tomicek.
LIGA POLSKA
1' - 11' - Filet z Mintaja - 1323pkt - 1,718
mateuszzg
Doświadczony Junior
**


0
136 posts 3 threads Dołączył: Oct 2020
02-06-2021, 11:32 -
Wszystko ładnie pięknie Kabat, ale jak to piszesz '' poszli w lepszym kierunku'' otóż nie poszli w lepszym kierunku tylko poszli w to co było jasno i wyraźnie napisane przez Was w faq.

Co do zmian rozumiem że chcieliście coś zmienić żeby wyrównać poziom między graczami. Ale moim zdaniem z waszych minimalnych zmian wyszły trochę większe zmiany nawet bym powiedział że kolosalne. I śmiem twierdzić jak zresztą większość z nas że jak byście napisali, ze po analizie 2 sezonów doszliśmy do wniosku że musimy zwiększyć znaczenie skilli pogodowych i byście dali czas na przestawienie się graczom to tego wątku w ogóle by nie było.
_RD9_
Początkujący Junior
*


2
27 posts 3 threads Dołączył: Dec 2020
02-06-2021, 11:39 -
Dobrze Willow wytłumaczony w skrócie. Nieaktywny, wygrywa, ale my jesteśmy słabi, bo używamy klubowych opon (nigdy w historii gry czegoś takiego nie zrobiłem). A co z zawodnikami aktywnymi, którzy nie są "krzykaczami", zaczęli sobie grę np w 2 sezonie i nie mogą gościa pokonać? W jakim kierunku są robione zmiany, skoro mamy niezadowolonych graczy, a temat graczy widmo dalej olewacie. Dobra Kabat wytłumacz mi jeszcze kwestie wczorajszego meczu w Szwecji. 3 zawodników DPS reprezentacji Czech. Dwóch gospodarzy jeden gość. Gość nie trafia ścieżek 2 razy. Wygrywa najpierw w 1 biegu bieg z zawodnikiem, który trafił, a później w 3 serii jadąc SP na nietrafionej na słabym silniku wygrywa z zawodnikiem który trafił na silniku 22.7n. Czy to jest ta dobra zmiana i urozmaicenie gry?
Retrac
Doświadczony Junior
**


0
52 posts 4 threads Dołączył: Nov 2020
02-06-2021, 11:45 -
Ale przepraszam bardzo, kto zadecydował na początku o tym, że to skile torowe przeważają? Gracze czy admini? Gracze tylko dostosowali się do warunków gry, a teraz są za to karani! Jeśli popełniliście błąd ze zbyt dużym znaczeniem torowych to dlaczego gracze mają za to płacić? Wy popełniliście błąd i sobie go korygujecie na swój sposób, jednocześnie nie dając graczom szybkiej możliwości dostosowania się do tych zmian. Każecie nam więc tkwić w tym błędzie.
Dlatego, jeszcze raz mówię, powinniście dać graczom możliwość ponownego rozdysponowania skili, w innym wypadku mamy loteriadę
_RD9_
Początkujący Junior
*


2
27 posts 3 threads Dołączył: Dec 2020
02-06-2021, 11:52 -
Wyjaśnianie graczom, że szły tylko skille torowe i trzeba to było zmienić. Teraz idą pogodowe tak mocno, że nawet na mocnym silniku i lepszej taktyce nie masz szans, ale to już jest dobre. Komedia
GM_Kabat
Administrator
*******


5
860 posts 21 threads Dołączył: May 2020
02-06-2021, 12:13 -
@Amund - po raz kolejny przyznaję, TAK, DALIŚMY CIAŁA W SPOSOBIE INFORMACJI i to na pewno musimy poprawić.

@pj007
- Nie bolą, po prostu wybór torowych dawał DUŻĄ przewagę nad wyborem torowych i to było niedobre, bo sprowadzałoby grę do jedynego słusznego kierunku "chcesz walczyć wbijaj torowe 3x15 i manewruj pogodowymi"
- Nie będę komentował założeń silnika.
- Nie będę komentował pytania z góry przyjmującego błędne założenia.
- Nie wiem, czy ciągłe wygrywanie i poklepywanie się po plecach "jesteśmy zajebiści bo wybraliśmy dobry kierunek" sprawia taką frajdę, ale wiem, że "choćbym się zesrał nic nie osiągnę, bo nie poszedłem w torowe" budzi frustrację. Część graczy była karana za nasz pierwotny błąd, część była niesłusznie "nagradzana" za jego przyczyną. Krzyczą najwięcej ci, którzy niesłusznie zyskiwali, ale to rozumiem bo to trochę jak zabrać dziecku lizaka.
- Są sprawy, które konsultujemy, są takie, które zmieniamy bądź wprowadzamy pod wpływem Waszych sugestii, ale są też takie, których nie będziemy konsultowali choćby dlatego, że wymagałoby to ujawniania pewnych założeń.
A dalej pytanie retoryczne, nacechowane emocjonalnie. Nie będę się kłócił z Twoimi odczuciami, ale nie muszę się z nimi zgadzać. Zdziwiłbyś się ile opinii pozytywnych dostaliśmy, tylko w nich parę razy przewinęło się np. "przepraszam, że na PW a nie na forum, ale nie chcę się narażać kolegom z drużyny" albo coś w tym stylu. Zebraliście tutaj (nie da się zaprzeczyć AKTYWNE) kółko różańcowe i każdego kto próbuje napisać coś nie po Waszej myśli zaraz co najmniej wyśmiewacie, więc wolą się nie odzywać publicznie i mnie to nie dziwi. Tym większy szacun dla tych, którzy jednak nieśmiało próbują pisać, że mają zdanie odmienne od "wszechmocnych mistrzów taktyki".
pj007
Początkujący Junior
*


0
31 posts 2 threads Dołączył: Oct 2020
02-06-2021, 12:39 -
Kabat, ale jaką przewagę dawały. Każda gra taktyczna, managerska ma pewne założenia fundament którego trzeba się trzymać. Tutaj ta gra tego nie ma. Masz loterię ze względu na założenia twórców iż zmiana pogody powoduje diametralne różne czasy. Pogoda ma być dodatkiem który daje różnicę by wygrać a nie być podstawą. To tak jakbym w Hattricku zrównać ważność rozgrywania i podawaniem. To są gry managerskie. Weźcie przykład od najlepszych, uczcie się na błędach. Twórcy tamtych gier też je popełniali i korygowali błędy. Dlaczego nie idziecie tą ścieżką.

Jeśli jesteście tak pewni tych pozytywnych opinii po zmianach zróbcie ankietę tak jak się ją robi przy plebiscytach. Będziecie mieli odpowiedź czy większość jest za czy przeciw temu. To na pewno pomoże zobrazować sytuację.

ps. mnie zastanawia dlaczego tak was boli że jest pewna grupa osób która wybija się ponad przeciętność. To powinno cieszysz. Aby nowi garnęli się do gry i doganiali ich. A nie zrobie konto popykam 2-3 sezony sporo farta , jakoś to będzie. I ok dziękuję zmykam bo nudno i loteryjnie.

Grając w Hattricka ja patrzę na tych najlepszych i to motywuje. Tam nie kombinują z silnikiem jak zobaczą że mistrzem kraju jest 7-8 raz ta sama drużyna. Dlaczego ? Przecież powinni zrobić jak wy, jest grupa wszechmocnych i trzeba zmienić sztucznie układ sił.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-06-2021, 12:43 przez pj007.
Tomicek
Doświadczony Junior
**


3
85 posts 23 threads Dołączył: Oct 2020
02-06-2021, 12:42 -
Kabat dalej nie odpowiedziałeś jak mogę nadrobić stratę jednego skilla pogodowego w zawodach. Jak mam jechać żeby zrobić jakieś punkty? Mecze maja wyglądać tak:
0,0,3,3,3
3,3,0,0,0
3,3,3,3,3
Bo do tego ta gra się sprowadza Big Grin
LIGA POLSKA
1' - 11' - Filet z Mintaja - 1323pkt - 1,718
Retrac
Doświadczony Junior
**


0
52 posts 4 threads Dołączył: Nov 2020
02-06-2021, 12:56 -
(02-06-2021, 12:13)GM_Kabat napisał(a): Krzyczą najwięcej ci, którzy niesłusznie zyskiwali, ale to rozumiem bo to trochę jak zabrać dziecku lizaka.

Totalna bzdura! Niesłusznie zyskiwali, niby dlaczego niesłusznie -proszę o wyjaśnienie (czy gracze oszukiwali czy co?). To gracze pisali kod? TO WY DALIŚCIE TAKĄ ŚCIEŻKĘ DO "3", NIE WIŃCIE WIĘC GRACZY ŻE TĄ ŚCIEŻKĄ PODĄŻALI i to jeszcze niby niesłusznie! I nie, nie jest to zabranie lizaka tylko totalna zmiana zasad gry w trakcie meczu.
Tomicek
Doświadczony Junior
**


3
85 posts 23 threads Dołączył: Oct 2020
02-06-2021, 13:12 -
(02-06-2021, 12:56)Retrac napisał(a):
(02-06-2021, 12:13)GM_Kabat napisał(a): Krzyczą najwięcej ci, którzy niesłusznie zyskiwali, ale to rozumiem bo to trochę jak zabrać dziecku lizaka.

Totalna bzdura! Niesłusznie zyskiwali, niby dlaczego niesłusznie -proszę o wyjaśnienie (czy gracze oszukiwali czy co?). To gracze pisali kod? TO WY DALIŚCIE TAKĄ ŚCIEŻKĘ DO "3", NIE WIŃCIE WIĘC GRACZY ŻE TĄ ŚCIEŻKĄ PODĄŻALI i to jeszcze niby niesłusznie! I nie, nie jest to zabranie lizaka tylko totalna zmiana zasad gry w trakcie meczu.

No po prostu jesteśmy oszustami tak wynika z tej wypowiedzi Smile pozostaje po sezonie zakończyć ta żenadę skoro już administratorzy oczerniają graczy którzy uczciwie grając zdobywali punkty. 
Więcej bez komentarza i proponuje wszystkim zakończyć ten temat, nic nie zostanie zmienione. Pozostaje czekać aż ktoś inny zrobi grę w tym stylu i nie będzie miał graczy w dupie Smile
LIGA POLSKA
1' - 11' - Filet z Mintaja - 1323pkt - 1,718


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości