Zaloguj się bądź zarejestruj
Zmiana nawierzchni
Started by Tesser


Rate this topic
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


15 posts in this topic
Tesser
Początkujący Junior
*


0
49 posts 8 threads Dołączył: Oct 2020
30-08-2021, 23:25 -
#1
Proponuje usunąć możliwość zmiany nawierzchni przez utrzymująca się pogodę. 
Wiemy jak kluczowy jest rodzaj nawierzchni i pogoda - mamy teraz baraże i przez pogodę zmienia się nawierzchnia domowa na najlepsza przeciwników którzy u siebie maja taka sama - w lidze można takie straty nadrobić ale w dwumeczu barażowym?
Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-08-2021, 23:25 przez Tesser.
Graudenz
Doświadczony Junior
**


7
222 posts 14 threads Dołączył: Oct 2020
31-08-2021, 01:32 -
#2
Tylko wiesz, to nie jest tak, ze Wam wylosowalo baraże ze skrajnym wskaznikiem na diagramie i zmienionym torem… Tam pogoda Wam sie chrzanila od zeszlego tygodnia (w sensie mocno chmurzylo)
Inna sytuacja gdyby baraze losowane byly 1-2 dni przed meczem, od razu ze skrajnym wskaznikiem, wtedy byloby nie fair… a tak macie po prostu ogromnego pecha…..
podobna sytuacja jest u Metanoli, juz w niedziele na lidze zmienilo im z normalnej na twardą i teraz nadal swieci slonce i utrzymuje sie twarda.
Tesser
Początkujący Junior
*


0
49 posts 8 threads Dołączył: Oct 2020
31-08-2021, 10:13 -
#3
Mechanizm rozumiem i czarę goryczy rozlały niefortunne baraże ale generalnie już wcześniej bardzo to irytowało - w pierwszym sezonie w ekstralidze zmieniła nam się nawierzchnia w 3 z na 7 meczów domowych jak dobrze pamietam… Sama losowość pogody jest jyz wystarczająca stad propozycja eliminacji zmiany pogody w szczególności w takich meczach jak baraże
GM_Kabat
Administrator
*******


5
861 posts 21 threads Dołączył: May 2020
31-08-2021, 11:43 -
#4
Nie sądzę by coś w tym temacie się zmieniło. Nie chcemy wprowadzać wyjątków i wyjątków do wyjątków. Pogoda działa "w trybie" ciągłym i wszelki ręczne sterowanie byłoby błędem, a ponadto prowadziło do sytuacji "ten mecz decyduje o awansie/utrzymaniu/mistrzostwie/medalu* (niepotrzebne skreślić) - pogoda nie powinna zmienić nawierzchni". Argument tak samo słuszny jak w przypadku baraży. Brak wyjątków znacznie upraszcza sytuację i czyni całość jasną i przejrzystą.
Tesser
Początkujący Junior
*


0
49 posts 8 threads Dołączył: Oct 2020
31-08-2021, 18:30 -
#5
Ja bym w ogóle usunął zmianę nawierzchni przez pogodę lub chociaż aby zmiana była jedynie dla gości ( maja wtedy jakiś losowy handicap) a dla gospodarzy zostaje taka sama
Malina_a
Doświadczony Junior
**


3
102 posts 10 threads Dołączył: Dec 2020
31-08-2021, 18:57 -
#6
(31-08-2021, 18:30)Tesser napisał(a): Ja bym w ogóle usunął zmianę nawierzchni przez pogodę lub chociaż aby zmiana była jedynie dla gości ( maja wtedy jakiś losowy handicap) a dla gospodarzy zostaje taka sama

Zmiana tylko dla gości? Niby dlaczego? To nie jest zbyt sprawiedliwe i niby jak to miałoby działać, bo nie rozumiem? Drużyny jadą na jednym torze ale jedni jadą na grząskiej a drudzy na normalnej? Totalny bezsens. 

Jak już coś to po prostu całkiem usunąć zmianę nawierzchni. To nie jest niezbędne a dodaje do gry element losowości, który może być w danym momencie decydujący i nie do końca sprawiedliwy. Ale czy czerwoni na to pójdą? Wink
Tesser
Początkujący Junior
*


0
49 posts 8 threads Dołączył: Oct 2020
31-08-2021, 19:36 -
#7
Malina-a jak dla mnie można zlikwidować zmianę nawierzchni ale jak już miałaby jakaś być to jej wpływ nie powinien być tak drastyczny dla gospodarzy
Graudenz
Doświadczony Junior
**


7
222 posts 14 threads Dołączył: Oct 2020
31-08-2021, 20:14 -
#8
Calkowicie zlikwidowac? Wg mnie ta losowosc jest spoko.
Poszedl bym jeszcze dalej (ale wiem, ze 10+ sezonow temu nie przeszlo, bo niby trudno w kodzie ogarnac) ale mi minelo kilka lat z pewnoscia Kuba jest doszkolony w kodzeniu Tongue
mianowicie zmiana nawierzchni w trakcie zawodów.
Na Waszym przykladzie Tesser, macie Normalna chmury (wskazanik pozycja 2) w polowie zawodow wychodzi slonce/deszcz i wskakuje Wam grzaska slonce/deszcz i odrabianko . To by byla petarda Tongue
Tomicek
Doświadczony Junior
**


3
85 posts 23 threads Dołączył: Oct 2020
31-08-2021, 21:07 -
#9
(31-08-2021, 20:14)Graudenz napisał(a): Calkowicie zlikwidowac?  Wg mnie ta losowosc jest spoko.
Poszedl bym jeszcze dalej (ale wiem, ze 10+ sezonow temu nie przeszlo,  bo niby trudno w kodzie ogarnac) ale mi minelo kilka lat z pewnoscia Kuba jest doszkolony w kodzeniu Tongue
mianowicie zmiana nawierzchni w trakcie zawodów.
Na Waszym przykladzie Tesser, macie Normalna chmury (wskazanik pozycja 2)  w polowie zawodow wychodzi slonce/deszcz i wskakuje Wam grzaska slonce/deszcz i odrabianko . To by byla petarda Tongue

Dokładnie już dawno to powinno być wprowadzone, zmiana nawierzchni w trakcie meczu to by było coś Big Grin 
A jeśli chodzi o zlikwidowanie możliwości zmiany nawierzchni przed meczem to zdecydowanie na nie Wink
LIGA POLSKA
1' - 11' - Filet z Mintaja - 1323pkt - 1,718
bunge
Młody Senior
***


1
361 posts 66 threads Dołączył: Oct 2020
01-09-2021, 00:35 -
#10
Lepsze emocje jestem za Tongue Tomicek i Graudenz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości