Zaloguj się bądź zarejestruj
Wyrzucić losowość pogody z gry
Started by lividum


Rate this topic
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


11 posts in this topic
lividum
Początkujący Junior
*


0
5 posts 1 threads Dołączył: May 2021
06-10-2021, 11:08 -
#1
Już mogę uwierzyć że dwie ostatnie zmiany silnika biegowego po których grą rządzi pogoda były podyktowane tym aby każdy skill miał znaczenie, a nie było lepszych i gorszych rozkładów, ale dlaczego gra ma być totolotkiem i głównym jej elementem ma być patrzenie w niebo?

Wyrzućcie losowość pogody podczas sezonu, niech system po wygenerowaniu terminarza wygeneruje od razu wszystkie pogody na cały sezon łącznie z tym jak zmienią się w drugiej części meczu, niech to będzie z góry wiadome, a rozgrywki indywidualne jakoś tak podzielone że pogody będzie po równo. Niech każdy ma szanse i niech może się przygotować jak je wykorzystać, a nie tylko ten któremu los akurat sprzyja i pomoże. 
Pasjonowanie się tym jaka będzie pogoda w grze, bo ona decyduje o charakterze meczu, ani nie jest śmieszne, ani zabawne i przez to wielu już z gry zrezygnowało, a spora część jest w odwrocie,
Gra zbudowana na losowej decyzyjnej pogodzie, a nie umiejętnościach odpycha. Losowe ścieżki, losowe defekty, losowe kontuzje, losowe pola startowe i jeszcze losowa decydująca pogoda ustawiająca mecze...
Bo mało ważne już czy jadą torowe czy pogodowe, ważne że jadą elementy losowe, w poprzednim sezonie można było się jeszcze z tego pośmiać, ale teraz to już tylko wielu irytuje, naprawdę admini nie chcecie tego zobaczyć?
GM_Kabat
Administrator
*******


5
861 posts 21 threads Dołączył: May 2020
06-10-2021, 11:13 -
#2
W weekend jadę na działkę - zaplanuj mi słońce. Tongue

Pogoda zostaje jak jest i na razie nie zamierzamy w niej nic grzebać.
EOT
Malina_a
Doświadczony Junior
**


3
102 posts 10 threads Dołączył: Dec 2020
06-10-2021, 12:16 -
#3
(06-10-2021, 11:08)lividum napisał(a): Już mogę uwierzyć że dwie ostatnie zmiany silnika biegowego po których grą rządzi pogoda były podyktowane tym aby każdy skill miał znaczenie, a nie było lepszych i gorszych rozkładów, ale dlaczego gra ma być totolotkiem i głównym jej elementem ma być patrzenie w niebo?

Wyrzućcie losowość pogody podczas sezonu, niech system po wygenerowaniu terminarza wygeneruje od razu wszystkie pogody na cały sezon łącznie z tym jak zmienią się w drugiej części meczu, niech to będzie z góry wiadome, a rozgrywki indywidualne jakoś tak podzielone że pogody będzie po równo. Niech każdy ma szanse i niech może się przygotować jak je wykorzystać, a nie tylko ten któremu los akurat sprzyja i pomoże. 
Pasjonowanie się tym jaka będzie pogoda w grze, bo ona decyduje o charakterze meczu, ani nie jest śmieszne, ani zabawne i przez to wielu już z gry zrezygnowało, a spora część jest w odwrocie,
Gra zbudowana na losowej decyzyjnej pogodzie, a nie umiejętnościach odpycha. Losowe ścieżki, losowe defekty, losowe kontuzje, losowe pola startowe i jeszcze losowa decydująca pogoda ustawiająca mecze...
Bo mało ważne już czy jadą torowe czy pogodowe, ważne że jadą elementy losowe, w poprzednim sezonie można było się jeszcze z tego pośmiać, ale teraz to już tylko wielu irytuje, naprawdę admini nie chcecie tego zobaczyć?

Myślę że to dość odważna sugestia, raczej nie do zrealizowania jak to uprzejmie Kabat dał do zrozumienia. 
Myślę też jednak że pogoda mogłaby być losowana z puli która jest przyznawana na cały sezon. To spowodowałoby ze byłoby jej w miarę wszędzie po równo. 
Ale patrząc na to jak Kabat odpisał, wątpię by cokolwiek uległo zmianie.
GM_Kabat
Administrator
*******


5
861 posts 21 threads Dołączył: May 2020
06-10-2021, 12:44 -
#4
Cechą charakterystyczną pogody jest to że jest właśnie nieprzewidywalna. Jeśli przez 30 dni lipca pada deszcz, to 31 równie dobrze może nadal padać, mogą tylko być chmury, albo zapanuje upał.
lividum
Początkujący Junior
*


0
5 posts 1 threads Dołączył: May 2021
06-10-2021, 13:41 -
#5
Dziękuję za pierwszą odpowiedź Kabat, ktoś tu zapomniał że gra to nie rzeczywistość, a jeżeli reakcją adminów na opinię że Wasz projekt po zmianach jest mało grywalnym bublem jest chamskie odbijanie piłeczki to szkoda cokolwiek więcej pisać. Dziękuję za przeczytanie propozycji z odpowiedzi dowiedziałem się więcej niż się spodziewałem.
Malina_a
Doświadczony Junior
**


3
102 posts 10 threads Dołączył: Dec 2020
06-10-2021, 13:58 -
#6
(06-10-2021, 12:44)GM_Kabat napisał(a): Cechą charakterystyczną pogody jest to że jest właśnie nieprzewidywalna. Jeśli przez 30 dni lipca pada deszcz, to 31 równie dobrze może nadal padać, mogą tylko być chmury, albo zapanuje upał.

Tu chodzi o zasraną losowość, którą zdominowaliście tę grę. Tu leży największy problem. 
Na kogo wypadnie na tego bęc i tak dalej.
_RD9_
Początkujący Junior
*


2
27 posts 3 threads Dołączył: Dec 2020
06-10-2021, 14:14 -
#7
Kabat !! Jak pojadę z Tobą to będą chmury.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2021, 14:15 przez _RD9_.
pietrek
Początkujący Junior
*


0
47 posts 5 threads Dołączył: Oct 2020
06-10-2021, 14:18 -
#8
(06-10-2021, 11:13)GM_Kabat napisał(a): W weekend jadę na działkę - zaplanuj mi słońce. Tongue

Pogoda zostaje jak jest i na razie nie zamierzamy w niej nic grzebać.
EOT

od słońca to jest akurat inny GM, Radek Big Grin
Radek
Doświadczony Junior
**


0
51 posts 4 threads Dołączył: Oct 2020
06-10-2021, 17:06 -
#9
Dzięki pietrek Big Grin

Nadal uważacie, że losowość pogody aż tak drastycznie wpływa na wyniki w grze? Ma wpływ wiadomo, a drastyczny wpływ na wynik jest współmierny z drastycznością rozkładu danego zawodnika.

Myślę, że zaplanowanie pogody na cały sezon z góry to nie jest to czego szukamy, nie zmienia to faktu, że możemy coś zmienić. Być może jest tu ktoś, kto rzuci coś dużo lepszego Smile
pietrek
Początkujący Junior
*


0
47 posts 5 threads Dołączył: Oct 2020
06-10-2021, 17:51 -
#10
(06-10-2021, 17:06)GM_Radek napisał(a): Dzięki pietrek Big Grin

Nadal uważacie, że losowość pogody aż tak drastycznie wpływa na wyniki w grze? Ma wpływ wiadomo, a drastyczny wpływ na wynik jest współmierny z drastycznością rozkładu danego zawodnika.

Myślę, że zaplanowanie pogody na cały sezon z góry to nie jest to czego szukamy, nie zmienia to faktu, że możemy coś zmienić. Być może jest tu ktoś, kto rzuci coś dużo lepszego Smile

Na ten moment pogoda ma pierwszorzędne znaczenie, dużo przed nawierzchnią


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości