Zaloguj się bądź zarejestruj
Specjalizacja i coś jeszcze...
Started by Jerzy76


Rate this topic
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


2 posts in this topic
Jerzy76
Początkujący Junior
*


0
9 posts 2 threads Dołączył: Oct 2020
29-07-2022, 22:36 -
#1
Jak w temacie, specjalizacja powinna zniknąć, a dlaczego?
- jest niepotrzebnym tworem który zabija rywalizacje
- więcej transferów w okienku między sezonowym, nie trzeba by było szukać klubu z nawierzchnią pasującą pod danego zawodnika.
- wystarczy że ktoś ma wysoki skill torowy
- nowi gracze zaczynając grać wybierają specjalizacje losowo(bo niby skąd mają wiedzieć co to takiego) a potem żałują i porzucają konto

i coś jeszcze...
Dałbym możliwość zmiany skilla w okresie między sezonami ale:
-tylko w zakresie torowym i pogodowym
np:
masz TJ- 10, S-10, TS-10 czyli suma tych trzech skilli wynosi 30, więc po sezonie możemy zmienić dowolnie poruszając się w tylko tych trzech skillach
np: TJ-12, S-15, TS-3

druga grupa to K,W i R jak wyżej, zmieniamy kto jak chce(albo nic nie zmieniamy)

A dlaczego takie zmiany:
po 1) niestety, ale jest wąskie grono graczy i praktycznie każdy wie kto na jakiej pogodzi jak jedzie, a zmieniając skille wprowadziłoby to spore zamieszanie(przynajmniej na początku sezonu)
zawody stały by się bardziej atrakcyjne i mniej przewidywalne.
po 2) młodzi stażem gracze mieli by większe szanse na rywalizacje ze starymi przynajmniej na jednej pogodzie(pod warunkiem dodania sporo punktów do jednego skilla)
po 3) zapewne jest sporo grajków którzy mają już dość grania i źle rozłożone skille, a co się z tym wiąże długą perspektywę na wprowadzenie korekt do treningu i coraz bardziej myślą o zakończeniu gry, a dając im taką możliwość zapewne zostaną na dłużej.

Ps.
nie zaliczam się do grupy 3,  myślę że mam dobrze rozłożone skille, ale coraz bardziej brakuje mi motywacji do grania w Speedway Hero,
 dlatego z chęcią pobawił bym się skillami i jeśli nie trafiłbym w tym sezonie, to wiem że w następnym sezonie mogę wprowadzić korekty i znowu cieszyć się z wygrywania Tongue
Tesser
Początkujący Junior
*


0
49 posts 8 threads Dołączył: Oct 2020
15-08-2022, 10:37 -
#2
Coś w tym jest, poszedłbym dalej i umożliwiłbym resety po sezonie skili i specjalizacji - i tak teraz nie ma czegoś takiego jak dobry zawodnik - wszystko zależy od toru i pogody, bo większość jest nastawiona na swój tor - pod specjalizacje - i 2 pogody
Dodałbym, że brakuje "życia" wokół gry - brak SPNews, zapowiedzi, omawiania wyników, statystyki...
Można pomyśleć taż na dodaniu kreatora zawodów, które każdy mógłby sobie zorganizować
GM_Kabat
Administrator
*******


5
860 posts 21 threads Dołączył: May 2020
16-08-2022, 00:50 -
#3
Był swego czasu pomysł "resetu zawodnika" - zostają tokeny, osiągnięcia, puchary, ale "stary" kończy karierę i kontynuuje się "młody" - od nowa wybór specjalizacji, narodowości, skilli od "zera" czyli stajesz się na nowo juniorem i możesz uzupełniać kolekcję pucharów i osiągnięć... ale jakoś nie spotkało się to z uznaniem i odeszliśmy od prac nad tym. Osobiście jednak ja nadal byłbym za czymś takim, może nieco zmodyfikowanym, bo uważam, że to dałoby części graczy "znudzonych" motywację by osiągnąć coś jeszcze.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości