Slawus277 – wielka kariera przed nim!

Brązowy Kask Finał

Brązowy Kask dla gracza Lidek Speedway slawus277. W finale zdobył 14 punktów i lepszym czasem o 0,17 sekundy wygrał swoje pierwsze ważne trofeum.

Finały od lat elektryzują głównie finalistów oraz wąskie grono koneserów SpSa. W tym sezonie w stawce walczącej o medale mieliśmy dwa Boty i dwóch gości, którzy rzucili biały ręcznik jeszcze przed zawodami. Zatem realnie o medale walczyło 12 graczy, a czołówka, która podzieliła między siebie medale to jakieś 5-6 zawodników.

Złoty i srebrny medalista spotkali się już w pierwszym biegu zawodów i zwyciężył slawus277 z całkiem dużą przewagą. To byłą jedyna porażka darczello tego dnia, który ewidentnie nie trafił w ścieżkę. Slawus277 jedynej porażki zaznał w swoim czwartym starcie, gdy musiał oglądać plecy Agaty. Nasza redakcyjna koleżanka pojechała dobre zawody, ale źle rozłożyła siły i minimalnie przegrała medal. Zdobyć 13 punktów, mieć najlepszy średni czas zawodów i wylądować na czwartym miejscu to spory niefart. Co ciekawe poza podium znalazł się też Daniel2, drugi ze zdyskwalifikowanych graczy Parówek Rybnik. Brązowy medal zdobył Limoniade.

Slawus277 (Lidek Speedway)

Dziękuję, bardzo się cieszę. Karierę zacząłem na początku maja, a po niecałych 2 miesiącach taki sukces. Przed finałem celowałem w pierwszą trójkę i wiedziałem że pierwszy wyścig przeciwko moim zdaniem faworytowi tego finału – darczello będzie kluczowy. Dlatego postanowiłem zacząć bardzo agresywnie, co przyniosło skutek. Później jakoś udało się to utrzymać. Gratuluję pozostałym medalistów i obiecuje walkę w przyszłym sezonie Srebrnego Kasku o jak najwyższa pozycję.

darczello (Speedway Team Rzeszów)

Jestem zaskoczony, bo się nie spodziewałem medalu. A tak niedużo zabrakło do zwycięstwa. Ale to mobilizuje do jeszcze cięższej pracy. Chcę pogratulować wszystkim finalistom, w szczególności medalistom i chcę podziękować za fajne i emocjonujące zawody.

Limoniade (BOT TEAM 26)

Jak mogę to skomentować….. O wyniku zdecydował pierwszy bieg, na który niestety się spóźniłem, trochę emocji dzięki Agatce. W sumie liczyłem, że uda się powalczyć o podium, ale nie sądziłem, że się uda. Trochę niedosyt niestety pozostaje, człowiek się zastanawia, co by było gdyby, ale mam nadzieję, że jeśli w BK był brąz to w SK będzie srebro i później same złota.

Agata (Parówki @)

Gratuluję pierwszej trójce. Mi do podium zabrakło naprawdę niewiele. Jestem trochę rozczarowana i szkoda, że się nie udało. Na dokładkę patrząc na czasy całych zawodów mam najlepszą średnia czasową – najlepsze międzyczasy. Nie wspominając, że jako jedyna pokonałam zwycięzcę zawodów. A podium nie ma, trudno, może kiedyś uda się wskoczyć na jakieś medalowe miejsce.

CarlosssROW (MotelJumar)

Ciekawe zawody, walka o zwycięstwo do samego końca. Jeśli zaś chodzi o moją postawę to mogło być lepiej, ale najważniejsze, że dzinksa pokonałem.

Hellcurt (LKS GhostRiders)

Czołówka bardzo wyrównana, emocje do samego końca, ja niestety po swoim 4 biegu wiedziałem, że medalu już nie zdobędę, ale to mój pierwszy sezon w speedwaystar, większy poziom skilli przeciwników spowodował taki bieg zdarzeń, gratuluję oczywiście zwycięzcy, bo zrobił robotę, jak i reszcie zawodników biorących udział w tych zawodach.

Post Author: johny1981