Pawe78 na dobrej drodze do zostania ostatnim mistrzem w SpSie – relacja z 2. rundy GP

Podium piątkowej rundy różniła się nieznacznie w stosunku do inauguracyjnej – znów wygrał pawe78, a drugi był Forg1v. Trzeci zamiast Griszy był tym razem Jurij Kamykov.

W początkowej fazie zawodów zaskoczył siemin – sprzęt domyślny nie przeszkodził mu w przywiezieniu dwójki w swoim pierwszym starcie. Był nawet bardzo blisko trójki, ale o błysk szprychy przegrał z Jurijem Kamykovem.

W drugiej serii wszyscy łapali się za głowy – siemin wygrał bieg. I to jeszcze z bardzo dobrym czasem. Ciężko to jakoś logicznie wytłumaczyć – po prostu pokazał swoją wielką moc w słońcu. Chapeau bas!

Trzecia seria to przede wszystkim starcie pawe, Bazi_87 i Forg1va – dokładnie w takiej kolejności dojechali do mety. Była to już trzecia trójka obrońcy mistrzowskiego tytułu. W jedenastej gonitwie zaskoczył yaosi., który wygrał z Jurijem Kamykovem, Griszą i Amundem, robiąc przy tym najlepszy czas serii.

W czternastej gonitwie Bazi_87 wygrał z Kamykovem, a pecha miał johny1981, któremu zdefektowała maszyna – tym większe jest to niekorzystne zrządzenie losu, że trzeci przez to do mety dojechał RD9, który nie był w stanie nawiązać jakiejkolwiek walki, ze względu na swój krótki staż w grze. Bieg później zaskoczył Eric, który ustanowił ostatecznie najlepszy czas zawodów w tejże gonitwie. Nie zaskoczył pawe78, który pokonał bardzo szybkiego yaosiego.

Siedemnasty bieg to pierwszy przegrany wyścig w GP w tym sezonie przez pawe78. Jego pogromcą został Jurij Kamykov, który dzięki tej trójce zapewnił sobie swoją drogą miejsce na podium w piątkowych zawodach. Zwycięstwo Forg1va w gonitwie dziewiętnastej oznaczało za to, że stanie on na drugim stopniu podium. Ambitnie gonił go w tym biegu johny1981, ale nie dał rady go wyprzedzić.

pawe78 (WYCIĘTA SZPRYCHA)

Szczęście dopisuje w tym sezonie w GP. Szkoda, że część zawodników już odpuszcza GP. No, ale taki urok tych zawodów.

Forg1v (Filet z Mintaja)

Tę rundę myślę, że mogę ocenić jak najbardziej na plus. Po zmianie pogody miałem sporo szczęścia, że moi przeciwnicy nie byli dostępni i udało się wykręcić 5 punktów na deszczu. Walczymy dalej.

Jurij Kamykov (GWIAZDA ŚMIERCI)

Gratulacje dla Siemina za 6 punktów na sprzęcie domyślnym – kolejny przykład na nieudolność.

yaosi (Motomyszy z Falubazu)

Nie za bardzo jest co komentować, jest ciut lepiej niż w poprzedniej rundzie. Cieszę się z pierwszej zdobytej trójki. Mam nadzieję, że kolejna runda wyjdzie jeszcze lepiej.

Eric (Speedway Fanatic)

Szczerze mówiąc zaskoczył mnie mój pierwszy bieg. Stojąc pod taśmą widziałem, że siemin ma jakieś spore problemy z jego jedynym tego dnia sprzętem. Wydawało się, że już nie zdąży podjechać pod taśmę. Aż tu nagle ku zdziwieniu wszystkich jednak udało mu się w ostatniej chwili dotrzeć, a w samym biegu zasuwał tak, że ani się obejrzałem, a on wyprzedził mnie jak worek kartofli. Później z moją jazdą bywało różnie, ale udawało mi się w pewnych momentach dobrze trafić z ustawieniami. W 4 serii bylem naprawdę szybki. Ogólnie przed zawodami zakładałem sobie wynik pomiędzy 9 a 12 pkt, wiec minimum udało mi się uzyskać, ale jednak odczuwam niedosyt. Pozdrawiam wszystkich Polaków!!

szcz00pak (WYCIĘTA SZPRYCHA)

Ciekawa runda.

Bazi_87 (Filet z Mintaja)

Nie jestem do końca zadowolony ze swojej postawy, liczyłem na więcej. 🙂 Gratulacje dla podium. 🙂

johny1981 (Metanol Raiders)

Defekt popsuł mi nieco wynik. Poza tym jestem zachwycony występem siemina na sprzęcie domyślnym.

Amund (Metanol Raiders)

Zawody były fatalne w moim wykonaniu, przede wszystkim pokonała mnie godzina, ale mój poziom też jeszcze nie jest taki, żebym mógł rywalizować jak równy z równym. Ale jeszcze postaram się zrobić dobry wynik.