Forg1v przytulił pierwsze złoto IMŚJ

Finał juniorskiego czempionatu przyniósł wielkie emocje. Jeszcze parę minut po zakończeniu trzeciego finału trwały rozważania, kto jest mistrzem. Forg1v, czy Faja? Mistrzem został Amerykanin, a o jego wygranej zdecydowała lepsza średnia czasów biegów za 15 wyścigów finałów IMŚJ!

Ostatni turniej wygrał Faja, który zdobył 13 punktów, ale dotychczasowy lider też pojechał dobre zawody. Zajął piąte miejsce zdobywając tyle samo punktów co zawodnicy na 2,3 i 4 pozycji: Kwiatas, Przemo78, Tomicek. W związku z tym Forg1v i Faja zrównali się w tabeli końcowej punktami. Ponieważ tabela końcowa aktualizowała się po każdym biegu, wszyscy mogli zobaczyć, że na pierwszą pozycję wskoczył Forg1v. Ale jak to w takich przypadkach się zdarza, trzeba było wykluczyć błąd komputera. Szybkie sprawdzenie liczby trójek, dwójek, potem jedynek – i okazało się, że w każdej z tych kategorii jest remis. Obliczenia Fai wskazały, że jeśli brać pod uwagę średni czas ze wszystkich biegów to przegrał a Amerykaninem o 0,06 sek. Jeśli tę różnicę podzielimy na 15 biegów w finałach, to gdyby Polak jechał każdy z biegów o 0,004 sekundy, miałby czas identyczny jak Forg1v. Ale to statystyka, tak naprawdę zdecydowała jedna dobra lub zła ścieżka, jedno lepsze/gorsze pole… Być może jedna bardziej lub mniej trafiona decyzja. Brawa dla Forg1v za zwycięstwo, brawa dla Fai za wielki powrót do dużego ścigania.

W cieniu tej rywalizacji brąz zapewnił sobie Tomicek, który do ostatniej serii rywalizował o ten medal z Griszą i Przemo78. Wygrana w ostatniej serii pozwoliła mu pić szampana na podium z pozostałymi medalistami. Grisza zajął czwarte miejsce, a Przemo78 piąte i na medale poczekają jeszcze co najmniej sezon. Blisko podium byli też Szatan Serduszko i szcz00pak, którym ostatnie zawody wyszły średnio. Zdobyli tylko po 8 punktów i w generalce spadli za plecy Przemo78. Szcz00pak miałby być może szanse na brąz, gdyby nie defekt w trzeciej serii ostatnich zawodów.

Pierwsze finały IMŚJ przeszły do historii i pokazały, że ta impreza ma duży potencjał. Sporo dobrego ścigania, emocje do samego końca. Może zabrakło trochę sprawiedliwości z pogodą, bo ta mocno sprzyjała w pierwszych turniejach startowcom, a i na koniec nawierzchnia też była twarda. Przed nami DPŚJ, które będą pierwszą okazją do rewanżu za DPŚ. Finał IMŚJ tylko może zaostrzyć apetyty na te zawody.

Spośród finalistów IMŚJ trzech ma szanse na medale w Grand Prix. Są to pawe78, darczello i Forg1v. Pierwsi dwaj nie odegrali w IMŚJ wiodącej roli, być może oszczędzali się na finał GP. Czy Forg1v ma szansę zostać pierwszym multimedalistą? Dowiemy się w najbliższy piątek.