Obfity w emocje sezon 2 zakończony. Złoty Kask nie odstawał od reszty

Oficjalnie sezon 2 można uznać za zakończony. DPŚ, IMK, IMKJ, GPC, GP, DPŚJ no i oczywiście Liga… Wszystko już za nami a w niedzielę odhaczyliśmy ostatni turniej tego sezonu – Złoty Kask. Czy odbiegał poziomem od reszty zawodów? Nic z tych rzeczy.

W niedzielę 16 maja 2021 o godzinie 17:00 gdzieś w Szwecji ruszyła w górę pierwsza taśma turnieju o Złoty Kask. No i co można na jego temat powiedzieć. No to, że został on zdominowany przez tych, którzy zaraz po zawodach ruszali dalej w Europę. Najlepszy bowiem okazał się pj007, który zdobywając 13 punktów stanął na najwyższym stopniu podium. Tuż za nim był Przemo78, czyli kolejny zawodnik, który po ceremonii medalowej również musiał się szybko spakować i wyjechać. Na najniższym stopniu podium stanął z kolei Włoch – squall1.

16. Przemo (0,0,0,0,0) 0

Na pierwszy rzut oka widać, że turniej był bardzo wyrównany. W końcu różnice punktowe w czołówce były w zasadzie na poziomie 1 punktu straty. Po 12 punktów też mieli nie tylko Przemo78 i squall1, którzy zajęli miejsca na podium, ale też Maciey, który skończył zawody na czwartym miejscu. Dagomir i Tomo też nie odstawiali od reszty rywali w czołówce ale zabrakło by skończyć zawody na podium.

Tak jak pj007, Przemo78 oraz bolop, błyskawicznie musieli przenieść się na wyspy tak i my przejdźmy do wyników angielskiego Złotego Kasku. Wyraźnie widać było, że brytyjskie klimaty nie podpasowały tej trójce podróżników bo po świetnej jeździe w Szwecji tutaj zaliczyli dużo słabszy występ. Moc z kolei pokazał ktoś inny – Mistrz Świata, który 11 punktów zajął drugie miejsce. Mowa oczywiście o pawe78! Musiał uznać wyższość tylko jednego zawodnika. Był nim johny1981, który będąc prawie bezbłędnym zakończył zawody na najwyższym stopniu podium. Na trzecim miejscu angielski ZK zakończył Łotysz – zbigg88.

16. Pepunio (1,1,0,0,0) 2

Podobnie jak w Szwecji, także i tutaj emocji było co niemiara a wyniki były jeszcze bardziej wyrównane. Bowiem aż 4 zawodników uzbierało 11 punktów. Mowa tu o pawe78, zbigg88, darczello oraz Obama, którzy zajęli kolejno miejsca drugie, trzecie, czwarte i piąte. Forg1v, który był szósty, zanotował wynik niewiele gorszy, bo o tylko 1 punkt mniej, ale nie pozwoliło mu to nawet otrzeć się o podium.

No i na koniec Polska. Ostatni przystanek sezonu 2 Speedway Hero. Polski Złoty Kask, który padł łupem Amerykanina Forg1v’a mającego na koncie aż 14 punktów. Tyle samo oczek miał na koniec zawodów także Grisza! Rosjanin nawet wygrał bezpośredni pojedynek ze zwycięzcą Polskiego ZK, ale ostatecznie miał gorszy średni czas przez to musi się zadowolić jedynie srebrnym medalem. Na najniższym stopniu podium stanął z kolei ponownie ten, który podróżował najwięcej – Przemo78.