Nie idzie w seniorach to idzie w juniorach – relacja z 1 rundy finałów IMŚJ

No i zaczęło się! 16 najlepszych juniorów rozpoczęło zmagania w trzy częściowym finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Część ze stawki walczy także równocześnie w zmierzającym ku końcowi cyklu Grand Prix, a część to nowi zawodnicy. Czy uczestnicy GP w tej pierwszej rundzie IMŚJ prezentowali wyższy poziom od reszty stawki? Cóż… Co tu dużo mówić… Zdominowali oni stawkę.

Zwycięzcą piątkowej rundy został Forg1v i to on zajmuje aktualnie fotel lidera tabeli generalnej IMŚJ. Amerykanin w drugiej fazie sezonu wyraźnie złapał wiatr w żagle, bo przed tygodniem w GP odrobił kolosalną stratę do rywali a teraz nie biorąc jeńców pewnie wygrał zawody. Tylko raz przyjechał drugi. Uległ jedynie słabiutkiemu77. Forg1v jako obrońca tytułu Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów na pewno tym zwycięstwem zbliżył się do tego by osiągnięcie to obronić!

Drugie miejsce w turnieju zajął również uczestnik cyklu Grand Prix. Jest to Polak pawe78. Podobnie jak Amerykanin, pawe78 nie mógł zaliczyć pierwszej części sezonu do udanych. W Grand Prix zajmował odległe miejsce a podczas zmagań krajowych zajął dopiero 10 miejsce. Co ciekawe jednak w zmaganiach krajowych na szczeblu juniorskim zajął on drugie miejsce i podobnie tutaj podczas IMŚJ, a więc kolejnych zawodach dla juniorów, zajmuje drugą lokatę. Czyżby pawe78 w tym sezonie lepiej czuł się w turniejach juniorskich? Czas pokaże.

Na najniższym stopniu podium stanął Kwiatas. Australijczyk zdobywając 11 oczek a więc o 1 mniej niż drugi pawe78, pewnie i z bezpieczną przewagą zajmuje 3 miejsce, bowiem czwarty Przemo78 miał tylko 9 oczek. Co warto zaznaczyć Kwiatas jest jedynym zawodnikiem na podium, który równocześnie nie jeździ w cyklu Grand Prix. Tym bardziej należą się brawa za postawę, bo przecież dwójka zawodników za nim a więc wspomniany już Przemo78 a także słabiutki77 w cyklu GP uczestniczą.

Po pierwszej rundzie finałów IMŚJ tabela generalna prezentuje się w następujący sposób: